Międzynarodowy Puchar Polski w Kulturystyce i Fitness Federacja NAC Piotrków Trybunalski 2017

20 listopada 2017
2 117 Wyświetleń


Za nami kolejne wydarzenie ze świata sportów siłowych Międzynarodowy Puchar Polski w Kulturystyce i Fitness Federacji NAC. Jak zawsze na jesień, zawody te były jednocześnie polskimi eliminacjami do uznanych zawodów Ms & Mr Universum, które odbędą się już w najbliższy weekend w Niemczech.

W odróżnieniu od bardzo mocno obsadzonych zawodów z wiosny – Mistrzostw Polski Federacji NAC w Kulturystyce i Fitness, które odbyły się podczas targów Go Active Show w Nadarzynie, tym razem na scenie zobaczyliśmy mniejszą liczbę zawodników. Co oczywiście nie oznacza, że zabrakło emocji. Wręcz przeciwnie, w związku z tym iż (w większości) nie zobaczyliśmy największych sław Polski, do głosu doszli zawodnicy, którzy w przeciwnym razie mieliby problem w nawiązaniu z nimi równorzędnej walki.

Szczególnie (pozytywnie) zaskoczyli nas Juniorzy: Tomasz Giza (124) oraz Sebastian Pałaszewski (117) – obaj (razem ze zwycięzcą kategorii Athletic: Adamem Szymczykiem) będą reprezentować Polskę na wspomnianych zawodach Mr Universum. Trzymamy kciuki!

Jednak to zawodnicy z Litwy zdominowali zawody, a kategorię OPEN wygrał – Vytautas Sadauskas (121).

Sponsorem generalnym zawodów był tradycyjnie już Olimp Sport Nutrition® (OSN), co gwarantowało doskonałą oprawę imprezy i przednią zabawę dla wszystkich. Poza udziałem w różnorodnych konkursach rozgrywanych w przerwie między eliminacjami a finałem zawodów zgromadzeni w hali sportowej OSIR Relax chętnie korzystali z degustacji nowego wymiaru smaku w odżywkach białkowych – WHEY PROTEIN COMPLEX 100%®, czyli „jagód od OSN”!

Ogromnym powodzeniem cieszyły się pokazy gimnastyczne przygotowane przez ekipę street workout – St8Workout. Chłopaki (również w przerwie zawodów) fruwali na drążkach, tak że wydawać się mogło, że grawitacji dla nich nie istnieje – mistrzostwo świata!

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim zawodnikom, szczególnie zaś zwycięzcom i liczymy, że zobaczmy się w jeszcze większym składzie na kolejnych zawodach organizowanych przez Federację NAC, na wiosnę 2018 roku.

Wszystkich zainteresowanych relacją „minuta po minucie” z tego, co działo się na scenie, zapraszam na fanpage magazynu Perfect Body.