ZALETY BIAŁEK WOŁOWYCH

15 stycznia 2018
2 903 Wyświetleń


Ostatnio na rynku suplementów pojawiło się sporo odżywek na bazie białek wołowych. Ich główną zaletą jest to, iż występują w formie izolatów lub hydrolizatów. To gwarantuje ich szybką przyswajalność oraz śladową zawartość pozostałych składników: tłuszczów i węglowodanów.

Jest to świetna alternatywa dla osób, które borykają się z nietolerancją laktozy lub spożywają małe ilości białek zwierzęcych.

GOLD BEEF-PRO™-TEIN

Pełnowartościowa forma tego białka dostarcza nam pełen profil aminokwasów proteogennych z istotnym udziałem aminokwasów egzogennych (EAA), w tym o rozgałęzionych łańcuchach bocznych (BCAA).

Oprócz tego charakteryzuje się wysoką zawartością proliny, która zwiększa wytwarzanie kolagenu oraz syntezę białek, hydroksyproliny, alaniny i glutaminy.

Znaczna ilość argininy powoduje zwiększenie tlenku azotu, przez co rozszerza naczynia krwionośne i ułatwia (oraz przyspiesza) transport substancji odżywczych do mięśni.

Wykazuje silne działanie anaboliczne i antykataboliczne.

Najlepsze produkty oparte o białka wołowe mają dodatkową zaletę w postaci dodanych białek plazmy krwi wołowej, które hamują procesy zapalne i przyspieszają regenerację uszkodzonych włókien mięśniowych.

Forma hydrolizatu zapewnia szybkie wchłanianie do krwiobiegu, które następuje już po ok. 15 minutach od spożycia, przez co maksymalizuje procesy regeneracyjne.

GOLD BEEF-PRO™ PLASMA MEGA TABS

Ze względu na wysoką zawartość białka i niską kaloryczność białka wołowe są stosowane zwłaszcza w okresie redukcji tkanki tłuszczowej. Mogą być suplementowane zarówno przed, jak i po treningu, gdyż nie obciążają układu pokarmowego i nie wywołują dyskomfortu.

Ich cena zazwyczaj jest nieco wyższa od białek na bazie serwatki, a związane jest to (jak już wspomnieliśmy) z ich maksymalnie wysoką koncentracją białka oraz formą hydrolizatu.

Michał Droszczyński