Robisz masę na tłuszczach?

19 stycznia 2017
1 014 Wyświetleń

dodaj ekstrakt z pestek winogron!

Poprzednio omówione badanie wskazywało na to, że jeśli budujemy masę mięśniową to powinniśmy mieć jak najniższy poziom tkanki tłuszczowej. Oprócz standardowych metod walki z jej nadmiarem, takich jak: dieta redukcyjna (znów polecam JEM / NIE JEM), większa ilość aerobów oraz suplementacja dobrymi preparatami termogenicznymi, naukowcy z Japonii podpowiadają jeszcze inną, po którą możemy sięgnąć, aby dieta masowa nie kończyła się katastrofalnymi dla naszej sylwetki skutkami. 

Wspomóc nas oto może ekstrakt z pestek winogron. Wielu z Was z pewnością słyszało o jego silnych właściwościach wspomagających organizm w walce z wolnymi rodnikami, jednak niezbyt często można spotkać zastosowanie ekstraktu z pestek winogron w aspekcie poprawy naszej sylwetki. A jednak, coś jest na rzeczy. Spójrzmy zatem.

Japońscy badacze karmili myszy dietą wysokotłuszczową, podając im jednocześnie bogaty w katechiny i epikatechiny ekstrakt z pestek winogron. Po 12. tygodniach okazało się, że ekstrakt z pestek winogron sprawdził się znakomicie jako ochrona przed wzrostem tkanki tłuszczowej oraz masy ciała. Jednocześnie, wykazał się pozytywnym wpływem na parametry metaboliczne oraz odpowiedzialnością za spalanie kwasów tłuszczowych.


Jestem przekonany, że ekstrakt z nasion winogron sam w sobie nie rozwiąże wszystkich naszych ‘masowych’ problemów, ale przy okazji dbania o zdrowie, jak przy suplementacji preparatem ANTI-OX power blend™ Mega Caps®, możemy zyskać na naszej sylwetce. Zatem – dlaczego nie spróbować ? Na zdrowie i ku lepszej sylwetce!

Zbyszko Tarczewski

Bibliografia:

1. Ohyama K, Furuta C, Nogusa Y, Nomura K, Miwa T, Suzuki K.; Catechin-Rich Grape Seed Extract Supplementation Attenuates Diet-Induced Obesity in C57BL/6J Mice.; Ann Nutr Metab. 2011 Aug 9;58(3):250-258