REDUKCJA – założenia, mity, trening

11 października 2017
1 600 Wyświetleń

Lato już za progiem, a więc czas najwyższy zrzucić kurtki, bluzy i odsłonić sylwetkę, na którą ciężko pracowaliśmy przez ostatnie kilka miesięcy. Pytanie tylko brzmi, czy przeprowadziliśmy naszą redukcję w sposób optymalny, czy nie?

Pisząc optymalny, mam na myśli taki, w którym uniknęliśmy często popełnianych błędów oraz nie powieliliśmy mitów treningowych, które powielają bywalcy siłowni czy klubów fitness, a co za tym idzie – również i nowe osoby odwiedzające te miejsca.

Jakie to błędy? Jakie mity? O tym opowiem w dalszej części tego artykułu.

Zacznijmy od podstaw, czyli od tego, co to jest tak naprawdę „redukcja”, jakie są jej główne założenia i co powinno być naszym celem w okresie „redukcji”.

(…)

BŁĘDY

Ok. Jak pisałem powyżej, trening na redukcję tkanki tłuszczowej ma za zadanie „odtłuścić ciało” i odsłonić ciężko wyćwiczone mięśnie. Jak więc ten trening powinien wyglądać?
Jaki typ treningu powinniśmy stosować?
A kardio i jego miejsce w tym całym procesie?

Jednym z najczęściej popełnianych błędów w czasie redukcji tkanki tłuszczowej jest wybór treningu o charakterze

(…)

PRZYKŁADOWE PLANY

Przedstawię teraz (według mnie) optymalny 3-dniowy oraz 4-dniowy plan treningowy, który polecam stosować podczas okresu redukcji. W poniższych planach nie ma żadnej przeszkody, aby zamienić niektóre ćwiczenia akcesoryjne na te, które bardziej nam odpowiadają, ale nie polecam zmieniać ćwiczeń wielostawowych złożonych, które stanowią główny filar tych planów.

Aktywność kardio należy wprowadzać

(…)

BONUS

Okres redukcji nie jest okresem łatwym dla nikogo. Niska podaż kaloryczna, dodatkowa aktywność fizyczna, na którą często się decydujemy, aby przyspieszyć efekty, powoduje dość często wahania nastrojów, które nieraz mogą zniechęcić nas i spowodować, iż utracimy motywację.

Jako bonus przedstawię kilka praktycznych sposobów, które z wieloletniego doświadczenia jako trener personalny pomogły mi oraz moim podopiecznym.

A więc – jak utrzymać stałą motywację zarówno do ćwiczeń, jak i do zdrowego odżywiania się (nie tylko w okresie redukcji)?

Polecam:

(…)

Perfect Body #45

Cały artykuł do przeczytania w 45. numerze magazynu Perfect Body w sprzedaży na początku maja 2017 w:

  • salonach prasowych Kolporter, Empik oraz RUCH,

  • punktach Perfect Body Center,

  • najlepszych sklepach z suplementami diety i odżywkami dla sportowców,

  • prestiżowych klubach fitness.