RAFAŁ GÓRKA

25 października 2017
3 538 Wyświetleń

Perfect Body:

Ponieważ magazyn Perfect Body jest przeznaczony dla wszystkich entuzjastów zdrowia i aktywnego trybu życia, może zdarzyć się tak, że nie wszyscy nasi Czytelnicy słyszeli o Tobie – proszę, wybacz im. Czy zatem możesz powiedzieć nam coś więcej o sobie?

Rafał Górka:

Jestem byłym kulturysta, który wielokrotnie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata federacji IFBB. Obecnie walczę na Zasadach K1 na największych arenach kickboxingowych na świecie.

PB:

Co skłoniło Cie do zajęcia się K1/ Muay Thai , inaczej mówiąc, jak to wszystko się zaczęło ?

RG:

Od moich ostatnich zawodów kulturystycznych minęło już sporo czasu. Ostatni występ miał miejsce na Mistrzostwach Świata Seniorów w Moskwie pod koniec 2004 roku. Jako junior odnosiłem wiele sukcesów: miałem na swoim koncie dwukrotne Wicemistrzostwo Świata, dwukrotne Mistrzostwo Polski i kilka wygranych na krajowych zawodach regionalnych. Znawcy mówili, że mam predyspozycje na dobrego zawodnika, który w przyszłości może nieźle namieszać na polskiej scenie kulturystyki. Wiedziałem jednak, że łączy się to z ogromnymi kosztami, które musiałbym ponieść. Mając 21 lat, nie miałam jednak wymaganego zaplecza finansowego.

W styczniu 2005 roku w pogoni za środkami do przygotowań wyjechałem do kolegi, który mieszkał w Anglii. Pewnego dnia, spacerując po londyńskich ulicach, spotkałem kolegę, z którym pracowałem niegdyś w podtoruńskim klubie. Jacek Kubas od 12 lat trenował kickboxing. Któregoś dnia Jacek zapytał mnie, czy

(…)

PB:

Dlaczego zdecydowałeś się porzucić kulturystykę na rzecz K1/ Muay Thai?

RG:

Myślę, że w kulturystyce dominowała praca statyczna. Kiedy zmieniłem treningi na bardziej aktywne i wytrzymałościowe, bardziej przypadł mi ten reżim treningowy do gustu.

(…)

PB:

Czy istnieje jakiś przeciwnik, z którym marzysz, aby walczyć?

RG:

Tak. Chciałbym walczyć z

(…)

PB:

Proszę, powiedz naszym Czytelnikom, jak zazwyczaj wygląda Twój trening.

RG:

Mój trening zależy od

(…)

PB:

Jeśli nie zdradzisz żadnej tajemnicy, proszę podziel się swoim typowym dniem żywieniowym.

RG:

Rano poranna dawka aminokwasów. Jeśli nie mam chwilę później treningu aerobowego (lub biegowego), to jem

(…)

PB:

Jakie jest Twoje podejście do suplementacji – jakie suplementy przyjmujesz i dlaczego?

RG:

Uważam, że każdy, kto trenuje nie tylko wyczynowo, powinien zadbać o suplementację. Myślę, że bez niej można tak naprawdę wyrządzić sobie większą krzywdę. Uważam, że trzeba zapewnić organizmowi odpowiednie zaopatrzenie przez cały dzień.
Jem sporo aminokwasów, odżywki białkowej (jako budulca mięśnia) i uzupełniam ilość energii w postaci płynnych węglowodanów.

(…)

PB:

Dlaczego Rafał i Olimp Team?

RG:

Olimp od zawsze był dla mnie ikoną najlepszych sportowców. Od lat na plakatach Olimpu widniały sylwetki najlepszych osób w swoich dyscyplinach sportowych. Osoby, które coś osiągnęły, mające sporo tytułów i przetrenowane miliardy godzin. Sportowców przez duże „S”, a nie tych, którym zgadzają się ilości lików na Facebooku. Cieszę się, że mogę być częścią tak wspaniałego teamu.

(…)

Cały artykuł do przeczytania w 47. numerze magazynu Perfect Body w sprzedaży na początku listopada 2017 w:

  • salonach prasowych Kolporter, Empik oraz RUCH,

  • punktach Perfect Body Center,

  • najlepszych sklepach z suplementami diety i odżywkami dla sportowców,

  • prestiżowych klubach fitness.