SEX

PRZEMOC w łóżku

4 maja 2017
3 668 Wyświetleń


Przemoc jest jednym z tych tematów, które zawsze budzą żywe zainteresowanie. Codziennie słuchamy o niej w mediach. Z przerażeniem wysłuchujemy traumatycznych opowieści sąsiadów, kolegów, przyjaciół. W połączeniu z seksem bulwersują one jeszcze bardziej. Kiedy pada pytanie, „Czy akceptujesz przemoc?”, słyszymy najczęściej jednoznaczne „Nie!”. Oficjalnie większość deklaruje brak akceptacji wobec zachowań opartych na przemocy.

Skoro prawie wszyscy jesteśmy jej przeciwnikami, co sprawia, że jest tak powszechna?

USZKODZONA KORA PRZEDCZOŁOWA

(…)

Kora przedczołowa może pracować nieprawidłowo nie tylko w wyniku guza, urazu głowy i chorób związanych z procesem starzenia się. Do jej uszkodzenia może dojść także na skutek kontaktu z toksynami, które pochodzą np. z zakazanych anabolików czy środków psychoaktywnych, takich jak dopalacze i narkotyki.

(…)

REAKCJE NA PRZEMOC SEKSUALNĄ

Osoby krzywdzone na wszelkie sposoby próbują powstrzymać partnera przed kolejnym aktem przemocy seksualnej. Rozmawiają, tłumaczą, uzyskują obietnicę poprawy. Straszą, walczą, ukrywają się.
„Mój były mąż nieprzerwanie przez 5 lat naszego małżeństwa zmuszał mnie do współżycia. Kiedy tego nie chciałam, on wpadał w szał.

(…)

Zwykło się mówić, że przeciwieństwem miłości jest nienawiść. Być może jednak jej przeciwieństwem jest władza. Tworzenie relacji opartej na władzy i demonstrowaniu siły zawsze – ponad wszelką wątpliwość – wyklucza miłość.

Perfect Body #45

Cały artykuł do przeczytania w 45. numerze magazynu Perfect Body w sprzedaży na początku maja 2017 w:

  • salonach prasowych Kolporter, Empik oraz RUCH,

  • punktach Perfect Body Center,

  • najlepszych sklepach z suplementami diety i odżywkami dla sportowców,

  • prestiżowych klubach fitness.