Jakość premium (prześcigając świat) część 2

10 października 2017
1 372 Wyświetleń

To ludzie z pasją kreują rzeczywistość

Artykuł ukazał się w numerze 21. magazynu Perfect Body – maj/czerwiec 2013

Wyniki badań naukowych w zakresie medycyny sportowej jednoznacznie wskazują na konieczność żywienia suplementacyjnego w podnoszeniu sprawności sportowej i efektywniejszej regeneracji powysiłkowej, nie tylko w kontekście sportu wyczynowego, ale także ogólnie pojętego zdrowego i aktywnego trybu życia. Intensywny angaż fizyczny organizmu, bez stosowania odpowiedniej diety wspomaganej suplementacją, w konsekwencji może zaważyć nie tylko na wynikach sportowych, ale także na stanie zdrowia. W podobnych kategoriach powinno się rozważać jakość wspomagania suplementacyjnego, do którego należy podchodzić z najwyższą rozwagą.

Dzięki odpowiednim programom żywieniowym, opartym na stosowaniu najnowszych, sprawdzonych i bezpiecznych suplementów diety, wiele osób jest w stanie dokonać prawdziwego przełomu w zakresie poprawy własnych osiągnięć i zbliżyć się do wymarzonego ideału. Jakże istotną kwestią staje się wtedy rodzaj stosowanego preparatu oraz warunki, w jakich jest on wytwarzany.

Kiedy pomysł, wiedza i potrzeba stworzenia czegoś wielkiego spotykają się w jednym miejscu i czasie, wyrażając pragnienia jednostki bądź zsynchronizowanej myślą grupy osób, powstaje coś wyjątkowego, co potrafi diametralnie zmienić środowisko, w którym się narodziło.

Właśnie w ten sposób założona w 1990 roku Firma Olimp Laboratories Sp. z o.o. zburzyła skostniałe realia niewiedzy o konieczności uzupełniania niedoborów makro- i mikroskładników w codziennym żywieniu społeczeństwa, egzystującego w realiach upowszechniania żywności w coraz bardziej przetworzonej formie.


W tamtym czasie nowo powstała firma w naturalny sposób przyjęła na swe barki zobowiązującą funkcję lidera rynku, który swój dalszy rozwój opiera na idei zapewnienia Klientom lepszego komfortu życia, zdrowia i witalności. Nadrzędny priorytet działania był jeden i obowiązuje do dziś – najwyższa jakość produktów.

Ponad 20 lat istnienia, ze stale rosnącą pozycją na tak wymagających rynkach, jak: niemiecki, austriacki, szwajcarski, francuski czy skandynawski, to nie dzieło przypadku. W dzisiejszych „wysoko konkurencyjnych” i „marketingowych” realiach chyba nie ma osób, które by w takie zrządzenia losu wierzyły. Tylko absolutnym zaangażowaniem, symbiozą pracy doświadczonej kadry i dalekosiężnej, zdeterminowanej polityki Zarządu można wypracować uznanie Klienta, będące dla nas największym wyróżnieniem.

Nieustanne zasilanie szeregów kadrowych przez doskonale wykształcone w kierunkach biotechnologicznych osoby, które wiedzą, jak skompletować najnowocześniejsze zaplecze produkcyjno-laboratoryjne i efektywnie z niego korzystać, generuje ogromny potencjał twórczy, stanowiący „siłę rozwojową” Olimp Laboratories. Doskonale wiemy, jak sprawnie wytworzyć produkt o pożądanej efektywności działania i niezmiennej jakości przez cały okres przydatności do spożycia.

Jesteśmy głodni wiedzy i choć mamy świadomość, że w produkcji suplementów diety osiągnęliśmy już bardzo dużo, to ciągle pozostaje niedosyt, chęć sprawdzenia się w czymś nowym. Stale współpracujemy z największymi autorytetami oraz jednostkami naukowo-badawczymi, zarówno w kraju, jak i za granicą, aby jak najskrupulatniej dopełnić wymogów niezbędnych do uzyskania przez firmę statutu zakładu farmaceutycznego i rozszerzenia produkcji o własne produkty lecznicze.

Na początku tego roku (artykuł powstał w 2013 roku) nasze wysiłki zostały nagrodzone, a audyt przeprowadzony przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego udowodnił, że stosowana technologia i procedury produkcyjne są na najwyższym wymaganym poziomie, obejmując działalność Firmy statusem zakładu farmaceutycznego. Otwiera to możliwości zastosowania rozwiązań dotychczas wykorzystywanych tylko w produkcji leków, do wytwarzania suplementów diety. Taki „intra-transfer” technologii zaoferuje Konsumentom zupełnie nową jakość w dziedzinie suplementów diety i niewątpliwy postęp w, i tak już bardzo zaawansowanej, ich skuteczności.


Cały czas pracujemy nad tym, aby zawodowi sportowcy, ale i rzesze osób amatorsko pracujących nad poprawą swojej kondycji fizycznej, jak i utrzymaniem nienagannego zdrowia, odnajdywali w formie i skuteczności produktu spełnienie swoich indywidualnych oczekiwań. Na chwilę obecną przeznaczone dla siebie produkty znajdą w stale rozwijanym dla nich, szerokim asortymencie odżywek i suplementów diety spod marki Olimp Sport Nutrition® (Professional line supplements), która skupia w sobie ściśle dedykowane linie suplementów dla określonych grup sportowców, w tym Endurance Sport™ (Designed for endurance athlets), Olimp Fight™ (Designed for natural born fighters), Olimp Sport Nutrition® for Dominator® (Nutrition for the strongest).


Drugą marką dedykowaną sportowcom, stworzoną w oparciu o ideę błyskawicznego wdrażania produktów bazujących na nowo odkrytych substancjach wspomagających adaptację wysiłkową, jest marka Biogenix® (The next step in sport nutrition).

Wszystkie produkty wymienionych wyżej linii wykorzystują innowacyjną technologię podania składników aktywnych w wysoko skoncentrowanej formie (Mega Caps®, Big Caps®, Extreme Caps®, Max Caps®, Power Caps®, Strong Caps®, Super Caps®, Total Caps®).

Olimp Laboratories®, będąc mocno zaangażowanym w nadawanie kierunku rozwoju jakości współczesnej suplementacji wspomagającej szeroko rozumiany wysiłek sportowy, nie zapomina i otacza ogromnym zainteresowaniem gros społeczeństwa cierpiący z powodu rosnących zagrożeń swojej kondycji zdrowotnej. Pogorszenie w tej dziedzinie życia spowodowane jest rosnącym ryzykiem konsekwencji obniżenia jakości żywności, zanieczyszczenia środowiska, a w następstwie plagi rozwoju chorób cywilizacyjnych, takich jak otyłość, nadciśnienie czy cukrzyca. To dla nich rozwijamy asortyment produktów pod marką Olimp Labs® W trosce o Wasze zdrowie (suplementy diety dla całej rodziny).


Naszym celem nie jest mnożenie marek i linii sportowych, dla próżnej ambicji posiadania ich dużej liczby, jak to często jest nam zazdrośnie insynuowane przez niedoinformowanych przedstawicieli firm konkurencyjnych. Zabieg ma na celu ułatwienie wyboru produktu, bądź też całej ich grupy, Konsumentom o wysokim stopniu specjalizacji dyscyplin sportowych. Wychodzimy bowiem z założenia, że każda dyscyplina winna być traktowana w sposób indywidualny, ze względu na charakterystykę wysiłku i sposób obciążenia organizmu w trakcie prowadzenia treningu. Doskonale wiemy, że np. triathlonista i sprinter oczekują od naszych produktów diametralnie różnego profilu działania.

Głośno sprzeciwiamy się archaicznemu sposobowi myślenia, że jakoby zapotrzebowanie w trakcie każdego intensywnego wysiłku można zunifikować produktem jednego typu. Jeśli żąda się od Ludzi szacunku, trzeba dać im prawdę.

Tworząc produkty zebrane w określone marki, przypisane danym grupom sportowym, ze składem skomponowanym właśnie pod ich wymagania, nie tylko ułatwiamy Konsumentom odnalezienie się we współczesnym marketingowym „szumie” produktów o niskiej dla nich skuteczności, ale także dostarczamy im najbardziej wydajne rozwiązanie pod kątem wspomagania wysiłku sportowego dyscypliny, której zdecydowali się poświęcić.

Koszta finansowe dla Firmy decydującej się na aktywne utrzymanie tak wielu wiodących marek i linii suplementów są ogromne i może nie do zaakceptowania dla innych, ale idea, jaka nam przyświeca, jest nienaruszalna – „zapewnienia Klientom lepszego komfortu życia, zdrowia i witalności”. Najwyższa jakość pozostaje więc celem nadrzędnym.

Głównym narzędziem zapewnienia jej najwyższego standardu jest Zintegrowany System Zarządzania Jakością i Bezpieczeństwem Żywności. Jest on oparty na wdrożonych normach: PN-EN ISO 9001:2009 oraz PN-EN ISO 22000: 2006 (w tym zasady HACCP). Nie jest to, jak można by przypuszczać, pospolite zaświadczenie czy certyfikat, który można nabyć po dokładnym wypełnieniu kilkudziesięciostronicowego druku. Posiadaniem takiego dokumentu można się dopiero poszczycić, gdy zewnętrzna jednostka certyfikująca potwierdzi bezapelacyjną zgodność wszystkich wymaganych kryteriów w obszarze działalności firmy występującej o taką certyfikację. Izoformizm tych systemów, w przypadku Olimp Laboratories Sp. z o.o., został potwierdzony przez Zakład Systemów Jakości i Zarządzania przy Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Tym samym, jako jedna z pierwszych w Polsce, firma Olimp Laboratories Sp. z o. o. uzyskała certyfikat zgodności z wymaganiami normy PN-EN ISO 22000:2006 w zakresie: „Projektowanie, produkcja, dystrybucja i marketing środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz suplementów diety w formie kapsułek, tabletek, koncentratów w proszku i napojów”.

Podstawowym zadaniem tego systemu jest zapewnienie, że w cały proces wytwarzania produktu, począwszy od wyboru i sposobu sprowadzenia surowca, poprzez skomplikowaną produkcję, a następnie magazynowanie i transport aż do rąk Konsumenta, nie stwarza jakiegokolwiek zagrożenia dla bezpieczeństwa tegoż produktu. System, o którym mowa, gwarantuje, iż sposób prowadzenia wszelkich operacji związanych z wytworzeniem żywności jest tak skonstruowany, że obniża do absolutnego minimum możliwość zaistnienia jakichkolwiek nieprawidłowości, szczególnie ze strony zawodnego czynnika ludzkiego.

Najbardziej dynamicznym ogniwem spajającym pracę wszystkich innych sekcji w Olimp Laboratories pozostaje Dział Badawczo – Rozwojowy, zajmujący się projektowaniem składu i wdrażaniem nowych produktów z wykorzystaniem wiodących czy, jak w przypadku Olimp, często innowacyjnych technologii. Zdajemy sobie sprawę, że doskonale dobrany skład substancji aktywnych pozostaje połowiczną miarą sukcesu i gdyby nie odpowiednia forma podania suplementu, jego jakość nie byłaby dla nas zadowalająca. Z tego też powodu współpraca biotechnologów i farmaceutów z technologami postaci leku w obrębie działu jest tak ścisła.

Nasze ambicje często wykraczają poza już zdobytą wiedzę i wymagają konsultacji z autorytetami w dziedzinie żywienia człowieka, po to, aby stworzyć produkt przewyższający swymi parametrami to, co udało nam się osiągnąć do tej pory. W naszym przypadku potrzeba samorealizacji integruje w osiąganie wspólnego celu, pozostawiając nas w nienasyconym uczuciu głodu wiedzy.

Doskonale wyposażone laboratorium stworzone wyłącznie na potrzeby Działu Badawczo – Rozwojowego pozwala na sprawdzenie i przetestowanie wielu koncepcji i rozwiązań technologicznych dla produktu końcowego. Jeśli np. to ma być proszek granulowany, to o jakiej wielkości ziarna granulatu i gęstości nasypowej? Tabletki mają mieć określony czas rozpadu (niski dla produktów aminokwasowych), a wysoki dla produktów mających uwalniać substancję aktywną przez odpowiednio dłuższy odcinek czasu. Aromaty zastosować bardziej czy mniej lotne przy produktach, których przyrządzana objętość jest znaczna w przeliczeniu na porcję jednorazową do spożycia? Z pozoru tematy mało istotne, jak się o tym czyta, ale niezwykłej wagi, jeśli chodzi o Konsumenta, mającego ściśle sprecyzowane wymagania, co do formy podania suplementu.

Pionierskie w swym wyposażeniu Laboratorium Działu Badawczo – Rozwojowego daje nam przede wszystkim możliwość przeprowadzenia prób pilotażowych i ustalenia parametrów niezbędnych do wytwarzania produktu na dużą skalę, przy zachowaniu jego najwyższej jakości, w zgodzie z najnowszymi trendami w zakresie nauki o żywieniu człowieka i technologii wytwarzania. W tak przygotowanych pomieszczeniach jedynym czynnikiem nas ograniczającym jest nasza wyobraźnia, a tę, jak zdążyliście się już przekonać po kilku stronach niniejszego tekstu, bardzo ciężko ujarzmić i wtłoczyć w typowe szablony schematycznego myślenia.

Dział Badawczo – Rozwojowy w kreacji każdego nowego produktu niezmiennie porusza się w obszarze zapewnienia jego maksymalnego bezpieczeństwa dla Konsumenta, stosując takie substancje aktywne, jak też dawkowanie ich w porcji dziennej, które są zgodne z obowiązującymi przepisami prawa żywnościowego w danym Państwie.

Przed wprowadzeniem do obrotu na rynek polski, każdy produkt spod znaku Olimp jest notyfikowany do Głównego Inspektora Sanitarnego. A Ty, Drogi Czytelniku, czy zdejmując produkt z półki zawsze jesteś pewien, że sięgasz po wyrób legalny? Czy też nieświadomie wspierasz handel „czarnorynkowy”?


Na pewno bezpieczniej dla Ciebie byłoby to sprawdzić i zapytać sprzedawcę czy interesujący Cię produkt został dopuszczony do obrotu na terytorium Polski.

Dział Badawczo – Rozwojowy wdraża najnowsze trendy zaawansowanego, współczesnego wspomagania treningowego sportowców, jak i codziennego uzupełniania niedoborów w diecie, przeznaczonego dla szerokiego grona osób o niskiej aktywności fizycznej. To my pokazaliśmy Polsce i Europie innowacje, takie jak Sinetrol® (opatentowany ekstrakt, wyselekcjonowany z owoców cytrusowych, którego działanie odchudzające zostało potwierdzone badaniami klinicznymi), chelaty aminokwasowe minerałów Albion® (dużo bezpieczniejsze i efektywniejsze formy podania minerałów, niż inne obecne na rynku) oraz PureWay-C® – innowacyjna forma witaminy C (opatentowany, mikrokapsułkowany kompleks kwasu askorbinowego i naturalnych wosków roślinnych).

Będąc innowacyjnym w składzie produktu i jego formie, należy rozwinąć wysublimowane systemy kontroli, gdyż wszystko, co nowe i nieznane, może się zachowywać w sposób mało przewidywalny w trakcie przechowywania lub być obiektem fałszowania deklarowanej koncentracji przez dostawców. Parametry fizyko-chemiczne nowego produktu mogą tak dalece odbiegać od typowych wartości, nawet dla wyrobów podobnych typów, że standardowe metody analizy nie znajdą zastosowania. Z tego też powodu ogromny nacisk i potężne środki finansowe są inwestowane przez Olimp Laboratories® w rozwój nowoczesnych Laboratoriów Kontroli Jakości (mikrobiologiczne, analityczne i fizyko-chemiczne), które będzie nadążało za pomysłami i innowacjami dostarczanymi przez Dział Badawczo – Rozwojowy. Współpraca tych dwóch sekcji bardzo silnie się zazębia, pokrywając we wszystkich poziomach analitycznych.

Nasze laboratoria są wyposażone w sprzęt o najwyższych standardach, m.in.: kilka aparatów do wysokosprawnej chromatografii cieczowej HPLC, chromatograf gazowy GC, aparat do atomowej spektrometrii absorpcyjnej AAS, zestaw do cienkowarstwowej chromatografii cieczowej TLC, aparat do badania czasu rozpadu tabletek, także do pomiaru ich twardości i ścieralności, analizator rtęci czy lepkości roztworów.

Jeśli w jakimś wyjątkowym przypadku zdarzy się, że określonej analizy nie jesteśmy w stanie przeprowadzić u siebie, ze względu np. na potrzebę posiadania bardzo rzadko spotykanego, nawet w poważnych ośrodkach naukowych, detektora, próbka jest wysyłana do odpowiedniego, akredytowanego laboratorium przy instytucie naukowym, celem otrzymania wyniku. Niejednokrotnie nasi pracownicy z Działu Kontroli Jakości bądź Badawczo – Rozwojowego są obecni przy takich zaawansowanych badaniach po to, by wspierać wiedzą kadrę naukową, która też często z analizowanym związkiem, niekiedy w unikatowym połączeniu, może się stykać pierwszy raz.

Permanentna kontrola mikrobiologiczna prowadzona w wydzielonym ze względów bezpieczeństwa obszarze Działu Kontroli Jakości, sprawuje nieustanny nadzór nad czystością bakteryjną próbek pilotażowych surowców, półproduktów przeznaczonych do produkcji, jak również produktu końcowego w trakcie i bezpośrednio po zakończeniu jego wytwarzania. Nieprzerwanie kontrolowana jest obecność Staphylococcus aureus, pałeczki Salmonella, Listeria monocytogenes, Escherichia coli (i ogólnie bakterii z grupy E. coli), dodatkowo  liczba drożdży i pleśni, ilość bakterii redukujących siarczyny oraz ogólny poziom drobnoustrojów tlenowych. Pozwala na uzyskanie pewności, iż wytworzony w Olimp Laboratories produkt jest całkowicie bezpieczny dla Konsumenta również w tym względzie. W trakcie samego prowadzenia procesu produkcji niekiedy kilkakrotnie pobierane są przez Dział Kontroli Jakości próbki tworzonego suplementu diety, celem sprawdzenia czy postępowanie technologiczne prowadzone jest prawidłowo i nie powoduje degradacji którejkolwiek substancji aktywnej, czy niepożądanych zmian w cech fizyko-chemicznych (barwa, sypkość proszku, wielkości ziaren granulatu, itp.). Kontrola jakości przeprowadzana jest na wszystkich etapach wytwarzania właśnie po to, by w ręce Klienta zawsze trafił pełnowartościowy produkt o niezmiennej postaci.

Roczny koszt wszystkich analiz jakościowych prowadzonych przez Olimp Laboratories®, zarówno na surowcach, półproduktach i produkcie ostatecznym, znacznie przekracza horrendalną kwotę ponad 1 000 000 PLN.  

Członkowie Zarządu podchodzą do tego z całkowitą aprobatą, nieustannie doinwestowując tę sferę. Nie zapominamy przecież, że bezwarunkowa, najwyższa jakość pozostaje celem nadrzędnym w polityce wytwarzania produktu w Olimp Laboratories, wypełniając w praktyce ideę „zapewnienia Klientom lepszego komfortu życia, zdrowia i witalności”.

Dostawcy surowców i materiałów opakowaniowych wykorzystywanych do produkcji podlegają procedurze selekcji. Bardzo ścisłej selekcji.

Jesteśmy niezwykle wybrednym Klientem i dużo czasu nam zajęło przyzwyczajenie naszych kontrahentów ze wszystkich zakątków globu, że jakość surowca i wymagania co do niego, które dla innych odbiorców są „niebem”, dla nas mogą być „podłogą”. Oczekujemy zupełnie czegoś innego niż standard obecny w handlu. Firma nie „myśli” i nie działa standardowo na żadnej płaszczyźnie.


Wieloletnia współpraca pozwoliła jednak przekuć wcześniejsze niesnaski w poprawne, przyjacielskie stosunki, dzięki czemu szybkość sprowadzania próbek pilotażowych, najnowszych, unikatowych substancji, jak i całych olbrzymich partii surowców przeznaczonych do produkcji, przebiega niezwykle sprawnie.

Mimo, iż ufamy naszym dostawcom, to i tak zawsze sprawdzamy surowce, zawsze… Wiemy, że tego właśnie oczekują nasi Klienci. Tego sami od siebie bezwzględnie wymagamy. Nigdy nie opieramy się na certyfikatach dostawców. Bardzo często okazuje się to być niezwykle ryzykowanym działaniem, ze względu na nieścisłości między deklaracją a faktycznym składem, które mogą zaistnieć. Za te nieprawidłowości odpowiada wytwórca produktu ostatecznego, który wykazał się dziecinną naiwnością bądź nadmiernym zaufaniem, przyjmując za dogmat wartości przedstawione na certyfikacie, które chociażby w trakcie dostarczania (transportu) surowca mogły się zmienić, w następstwie np. nieprawidłowych warunków przewożenia (wilgotność, temperatura czy naświetlenie).

Docelowe partie surowców, mimo iż wcześniej już zaakceptowane na podstawie próbek pilotażowych przez technologów Działu Badawczo – Rozwojowego, a także Działu Kontroli Jakości, w momencie dostarczenia podlegają ponownej ocenie jakościowej, organoleptycznej oraz technologicznej. Tylko w ten sposób można zyskać pewność co do jakości surowca – sprawdzać go za każdym razem i na każdym z newralgicznych etapów procesu produkcji.

Szalenie istotną kwestią, z której jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę, a co gorsza, w tym także niewielu „producentów”, jest konieczność utrzymania niezmiennej jakości surowca. To, że udało się go takim nabyć, to dopiero połowa sukcesu.

Nie można gwarantować Konsumentowi najwyższej właściwości produktu, jeśli nie potrafimy stworzyć należytych warunków przechowywania surowców i wyrobów gotowych, które są gwarantem wyeliminowania spontanicznego zachodzenia reakcji chemicznych wywołanych niekorzystnymi dla substancji aktywnej warunkami fizyko-chemicznymi (temperatura, wilgotność, naświetlenie, ilość tlenu w środowisku, obecność silnych pól magnetycznych) czy obecnością niepożądanych drobnoustrojów albo gatunków zwierząt (owady, gryzonie, ptaki).

Olimp Laboratories® korzysta z nowoczesnego magazynu wysokiego składowania, w którym wspomniane warunki podlegają stałej kontroli i analizie. Pobór próbek dużych partii surowców odbywa się w wyodrębnionym z przestrzeni magazynowej pokoju poboru prób, który wyposażony jest w specjalistyczną komorę z nawiewem laminarnym, aby maksymalnie zabezpieczyć próbkowany surowiec przed przypadkowym zanieczyszczeniem, a tym samym uzyskaniem fałszywie negatywnego lub fałszywie pozytywnego wyniku.

Zapewniony jest również właściwy przepływ i rotacja surowców w obszarze magazynu, a później produkcji. Gwarantuje to przestrzeganie zasady określanej skrótem FEFO (ang. First expire, First out), czyli „pierwsze traci ważność, pierwsze wychodzi”. Taki tryb kolejkowania ręczy, iż surowce się nie terminują oraz stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed użyciem niepełnowartościowego materiału do produkcji wyrobu.

Wszystko, co Szanowny Kliencie pragnęliśmy Ci zobrazować i przekazać treścią niniejszego tekstu jest „kamieniem węgielnym”, na którym budowany jest każdy produkt Olimp Laboratories® trafiający do Ciebie. Chcielibyśmy, abyś miał świadomość, że wszystkie wymienione zabiegi, procedury, tysiące kontroli, dbałość o najdrobniejszy detal w produkcji i ogromne wymagania wobec dostawców surowców są czynione właśnie dla Ciebie. Ta równolegle tocząca się „rzeczywistość” kontroli jakości, wrośnięta na stałe w procedury wytwarzania, ludzie stojący na straży nieskazitelności procesu i grożący palcem tym dostawcom surowców, którzy uważają, że 1°C różnicy ponad dopuszczalną normę, w transporcie  izolatu białek serwatki, nic nie zmienia, pracują właśnie dla Ciebie. Ogrom czasu potrzebnego na przebadanie surowców, produktu na kilku etapach jego wytwarzania, tony odczynników rocznie zużywanych do testów, sprzęt laboratoryjny wart miliony euro, jego konserwacja, najlepsi specjaliści zatrudnieni do jego obsługi, pracują właśnie dla Ciebie.

Pragniemy, byś choć raz, biorąc w ręki produkt Olimp Laboratories®, przywołał w pamięci to, co teraz przeczytałeś. Żebyś zwrócił uwagę na najdrobniejszy szczegół na opakowaniu, każdą dopracowaną literkę, idealnie pasujące zamknięcie czy bandażowanie kapsułek w technologii FlowCaps®. Nienagannie zgrzaną folię zabezpieczającą, strzegącą substancje aktywne przed dostępem powietrza, niemalże perfekcyjne powtarzalne ziarna granulatu produktów w proszku, i to, co najważniejsze – niezmienną, najwyższą i zawsze zgodną z deklaracją – jakość. Od samego początku zaprojektowaną dokładnie dla Twoich niepospolitych wymagań. Może wtedy uda Ci się zrozumieć, co czujemy, patrząc na nasz produkt… Szacunek do siebie samych, bo daliśmy Ci prawdę.

Olimp Laboratories® od lat jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Są nimi m.in.: Laur Konsumenta – Top Marka w dziedzinie farmacji, Gazela Biznesu, Przedsiębiorstwo Fair Play, Podkarpacka Nagroda Gospodarcza.

Oprócz powyższych wyróżnień posiadamy również wiele nagród w dziedzinie poszczególnych produktów, z których najważniejsze to:

– Nagroda Profesorów Farmacji 2010: Arthroblock® forte,

– Odkrycie roku 2010: Chela-Mag B6® Shot,

– Złoty Medal Profesorów Farmacji: Chela Mag B6®,

– Złoty Laur Konsumenta 2010: Gold Omega 3®,

– Nagroda Profesorów Farmacji 2011: Vita-Min Plus®,

– Produkt Roku 2011: L-Karnityna 500 Forte Plus oraz Gold Omega 3®,

– Złoty OTIS 2011: Gold Omega 3, Chela-Ferr® Bio-Complex, Żurawina Uro-Complex™.

– Finished Products Expo 2012 w Genewie – Napoje Zielona Herbata plus magnez oraz
Zielona Herbata plus aloes,

– Nagroda wydawnictwa Świat Farmacji” 2012 –  Gold Omega 3® i CLA z Zieloną herbatą
plus L-Karnityna,

– Laur Konsumenta 2011 – Slim Expert,

– Produkt Roku 2012 – Gold Omega 3® i CLA z Zieloną herbata plus L-Karnityna

– Jakość roku 2012 – Vita-min plus® Junior

– Podkarpacka Nagroda Gospodarcza 2012 – Gold Krill

– Olimp Laboratories® docenione przez jurorów podczas FPE 2012

– Pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka dla produktów: Chela-Mag B6®, Chela-Ferr® Bio-Complex, Chela-Ferr® Forte, Chela-Ferr® Med, Vita-Min Plus® Mama,

– Rekomendacja Zespołu Ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego dla produktów: Chela-Ferr® Bio-Complex, Chela-Ferr® Forte, Chela-Ferr® Med, Vita-Min Plus® Mama.

dr inż. Piotr Kaczka