SEX

DEPRESJA, LIBIDO I ZDOLNOŚCI SEKSUALNE MĘŻCZYZN

28 grudnia 2016
1 291 Wyświetleń

„Pamiętam chwilę, kiedy Ania nagle oświadczyła: <Maciej, ja odchodzę. Chcę rozwodu>. To tak, jakby runął mój świat. Pomyślałem, że już nic gorszego nie może mnie spotkać. Chciałem płakać, ale nie mogłem wycisnąć ani jednej łzy. Chciałem krzyczeć, ale nie mogłem wydusić z siebie słowa. Chciałem ją zatrzymać, ale nie miałem siły wstać z łóżka. Zasnąłem. Musiałem chyba spać bardzo długo. Nie wiem sam. Nie pamiętam. Obudził mnie dopiero telefon z pracy. Kolega pytał, dlaczego od trzech dni nie przychodzę do firmy”.

Dlaczego to musiało zajść aż tak daleko?

Być może dlatego, że depresja przez wielu traktowana jest jak „psychiczne przeziębienie”. Jest krótka, łagodna, mało kłopotliwa i sama przechodzi. Nie wymaga leczenia. A właściwie to tylko jakieś użalanie się nad sobą. Nic bardziej mylnego! Depresja to poważna choroba. Może wywoływać cierpienie tak wielkie, że człowiek traci całkowicie zdolności do funkcjonowania. Odbiera radość, przyjemność i umiejętność cieszenia się. Odbiera energię i siły. Odbiera chęć do życia. Nieleczona może wywierać niszczący wpływ na życie partnerskie, rodzinne, towarzyskie i zawodowe, prowadząc nawet do całkowitego jego rozpadu. Odciska też piętno na życiu seksualnym.

DYSFUNKCJE SEKSUALNE JAKO SKUTEK DEPRESJI

(…)

FAKTY NA TEMAT ZABURZEŃ SEKSUALNYCH W DEPRESJI

„Ciągle tylko narzeka i płacze. A jak nie narzeka, to śpi. O seksie to w ogóle nie ma mowy. Nie mamy go już od pół roku. Może gdyby chociaż zechciał się ze mną przespać, byłoby mi łatwiej to wszystko znosić”. Choć emocje wyrażone przez partnerkę są zrozumiałe, bo towarzyszenie człowiekowi w jego chorobie jest zazwyczaj trudne, to jej oczekiwanie względem jego gotowości seksualnej niestety wykraczają poza realne możliwości. Zaburzenia seksualne są bowiem skutkiem

(…)

POWRÓT DO RADOSNEGO SEKSU

Pełnego powrotu do sprawności seksualnej można spodziewać się po

(…)

cały artykuł do przeczytania w 43. numerze magazynu Perfect Body w sprzedaży na początku stycznia 2017 w:

  • salonach prasowych Kolporter, Empik oraz RUCH,

  • punktach Perfect Body Center,

  • najlepszych sklepach z suplementami diety i odżywkami dla sportowców,

  • prestiżowych klubach fitness.

pb43_1