CZOSNEK zimą, czyli naturalny antybiotyk i ochrona serca

28 grudnia 2017
2 183 Wyświetleń


Bez wahania  możemy uznać czosnek za lidera wśród leczniczych roślin. Przede wszystkim świetnie się sprawdza jako naturalny antybiotyk.

Właśnie dzięki znajdującym się w nim saponinom, flawonoidom, aminokwasom oraz olejkom eterycznym (do których należą siarczki i allicyna) sprawia, iż organizm z łatwością zwalcza infekcje oraz hamuje rozmnażanie się bakterii.

Bardzo ważnym działaniem czosnku jest również zmniejszanie lepkości krwi. A zatem ma tę samą właściwość, którą wykazuje najczęściej stosowana podczas przeziębień aspiryna.

Dzięki zdolności do obniżenia wydzielanego enzymu ACE obniża ciśnienie krwi. Regularne stosowanie czosnku przyczynia się do obniżenia ciśnienia krwi aż o 10 procent.

Ta nadzwyczajna roślina również świetnie sprawdza się przy problemach z trawieniem, gdyż  przyspiesza wydzielania żółci, a także wspiera jelita przy prawidłowej pracy, przez co zmniejsza ryzyko powstawania wzdęć.

Dzięki obfitości antyutleniaczy czosnek nie tylko zwalcza wolne rodniki, ale i hamuje powstawanie nowych, co opóźnia procesy starzenia się organizmu, w tym oczywiście skóry.

Ważną rolą czosnku jest również jego działanie na naczynka krwionośne, co zapobiega powstawaniu żylaków i pojawianiu się na skórze wstydliwych pajączków.

Czosnek powinien być stałym elementem w naszej diecie, najlepiej stosować go codziennie.

Tylko jak tego dokonać, przecież nie do każdego dania można dodać kilku ząbków czosnku.

Problemem jest specyficzny smak oraz zapach rośliny i trudno się z tym nie zgodzić.

Jak więc stosować czosnek, aby uniknąć nieprzyjemnego, powodującego uczucie dyskomfortu zapachu z ust?

Świetną alternatywą dla zwykłego czosnku jest ten bezzapachowy – naturalny ekstrakt z czosnku zamknięty w kapsułce wykonanej z żelatyny. Takie rozwiązanie pozwala nam w pełni cieszyć się ze wspaniałych właściwości czosnku, który powinien na stałe znaleźć się na naszej liście suplementów prozdrowotnych.

W okresie jesienno-zimowym, gdy ryzyko złapania infekcji jest znacznie wyższe, idealną opcją jest połączenie czosnku z olejem z wątroby rekina, gdyż substancje te działają synergicznie i  pozytywnie wpływają na naturalny system odpornościowy naszego organizmu.

Szymon Domka