BAKTERIE i Muskuły

20 stycznia 2017
1 364 Wyświetleń

Doskonale wiemy, że fermentowane pokarmy oraz suplementy diety uzupełniające pożyteczną mikroflorę jelitową, nazywane probiotykami, to produkty sprzyjające naszemu zdrowiu. W pierwszej kolejności wspomagają prawidłowe czynności układu pokarmowego, a także chronią przed rozwijającymi się w jego obrębie infekcjami, zapaleniami i nowotworami. Pozytywnie modulują czynności układu odpornościowego, w związku z czym ogólnie ułatwiają walkę z rozmaitymi chorobami infekcyjnymi i o podłożu immunologicznym, m.in. z alergiami. Możliwe, że dociekliwi Czytelnicy natknęli się również na informacje mówiące o tym, że podejmowano już próby (z zachęcającymi rezultatami) wykorzystania pożytecznych bakterii we wspomaganiu leczenia innych nowotworów, otyłości oraz chorób układu krążenia a nawet… problemów psychicznych. 

 
Czy kiedykolwiek słyszeliście jednak o tym, aby bakterie miały ułatwiać rozwój masy i siły mięśni…?

WZMACNIAJĄCE MIKROBY

 
Jeżeli dotąd o tym nie słyszeliście, spieszę poinformować, że na taką aktywność probiotyków wskazują wyniki zebrane z przynajmniej trzech badań.
 
W jednym z nich
 
(…)

MAŚLANY ANABOLIK

 
Innym niezwykle cennym związkiem, produkowanym przez probiotyczną florę jelitową, jest 
 
(…)
 
w porównaniu z gryzoniami żywionymi zwyczajną karmą, mogły pochwalić się niższą o 5% masą tłuszczu całkowitego, wyższą o 5% wagą beztłuszczowej masy ciała, większą o 11% masą mięśniową, większym o 27% przekrojem poprzecznym włókien mięśniowych oraz o ok. 40% niższym balastem zdegenerowanych włókien mięśniowych.
 
(…)

CO WIĘCEJ…

 
Mikroorganizmy probiotyczne wytwarzają oczywiście więcej pożytecznych dla organizmu substancji, na co dobrego przykładu dostarcza chociażby produkcja niektórych witamin. Jednakże tę ich aktywność w kontekście masy mięśniowej zaczynamy dopiero poznawać. Wiemy na przykład, że znaczna część powstającego z leucyny HMB 
 
(…)

cały artykuł do przeczytania w 43. numerze magazynu Perfect Body w sprzedaży na początku stycznia 2017 w: 

  • salonach prasowych Kolporter, Empik oraz RUCH,

  • punktach Perfect Body Center,

  • najlepszych sklepach z suplementami diety i odżywkami dla sportowców,

  • prestiżowych klubach fitness.

PB43_1