5 najlepszych ćwiczeń na BRZUCH

11 października 2017
908 Wyświetleń

Płaski, wyrzeźbiony brzuch, tak zwany sześciopak, to cel, do którego dąży wielu bywalców siłowni bez względu na płeć. Niestety osiągnięcie tego zamierzenia nie należy do najłatwiejszych zadań.

W tym artykule nie będę poruszał kwestii diety, która stanowi podstawę, jeśli chodzi o możliwość odsłonięcia ciężko wypracowanych mięśni brzucha, a zajmę się wyłącznie kwestią treningu, gdyż bez ćwiczeń nie da się osiągnąć wymarzonego sześciopaka.

Opiszę ćwiczenia, które warto włączyć do swoich treningów oraz obalę mity związane z pokazywaniem mięśni brzucha i postaram się wytłumaczyć, dlaczego niektóre ćwiczenia są nagminnie wykonywane na siłowni, a tak naprawdę nie pomagają nam zbudować wymarzonego sześciopaka.

(…)

NAJLEPSZE ĆWICZENIA NA MIĘŚNIE BRZUCHA

OK, wiemy już że nasz cały „kaloryfer” to nie jeden mięsień, a grupa mięśni, więc aby skutecznie zbudować sześciopaka, należy wykonać więcej niż jedno ćwiczenie, tzw. brzuszki, gdyż nie zaangażuje to w pełni wszystkich partii mięśniowych, na których nam zależy.
Poniżej przedstawię, jakie ćwiczenia najlepiej wybierać podczas planowania treningu brzucha, tak aby nasz wysiłek nie poszedł na marne, a trening był jak najbardziej skuteczny.

(…)

OK, wystarczy! O mitach i „głupotach” bywalców siłowni można by napisać książkę!
Skupmy się teraz na tym, co najważniejsze – jak wpleść tych 5 najbardziej efektywnych ćwiczeń na brzuch w swój plan treningowy. Dam kilka przykładów poniżej.

Przykład 1

Założenia

Jesteś osobą początkującą, trenujesz 3x w tygodniu (poniedziałek, środa, piątek) metodą FBW (Full Body Workout).

W takim przypadku polecałbym, aby trening brzucha (jeśli to możliwe) odbywał się

(…)

Perfect Body #44

Cały artykuł do przeczytania w 46. numerze magazynu Perfect Body w sprzedaży na początku sierpnia 2017 w:

  • salonach prasowych Kolporter, Empik oraz RUCH,

  • punktach Perfect Body Center,

  • najlepszych sklepach z suplementami diety i odżywkami dla sportowców,

  • prestiżowych klubach fitness.